‘Eymir Neden Paylaşılamadı?’ belgeseli izleyiciyle buluşuyor

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” günlerinde Altın Portakal Ulusal Belgesel Film Yarışması’ndan çekilen 8 belgesel gösterilmeye devam ediyor.

'Eymir Neden Paylaşılamadı?' belgeseli izleyiciyle buluşuyor
TGC-Beşiktaş Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte ‘Eymir Neden Paylaşılamadı?’ isimli belgesel seyirciyle bulaşacak.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC), Beşiktaş Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği ile düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinin 6. sezonunda, sansür tartışmaları nedeniyle Altın Portakal Ulusal Belgesel Film Yarışması’ndan çekilen 8 belgesel sanatseverlerle buluşuyor.  Belgeseller, “Çekip Çekilenler” başlığı altında Kasım ve Aralık ayları boyunca her çarşamba saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonu’nda gösterilecek. Belgesel gösterimlerinin ardından yönetmenlerin katılacağı söyleşi bölümünde hem belgeselle ilgili konular hem sinemada sansür konusu masaya yatırılacak.

EYMİR GÖLÜ’NÜN YAŞATILMA HİKAYESİ 

Yönetmenliğini Yasin Semiz’in üstlendiği “Eymir Neden Paylaşılamadı?” isimli belgesel, 19 Kasım 2014 Çarşamba günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonu’nda ücretsiz olarak izlenebilecek. Belgesel, Eymir Gölü’nün tarihçesinden günümüze kadar yaşananları röportajlarla aktarıyor. Etrafında pek çok site ve gökdelenlerin inşaatları yapılırken korunması için büyük çaba harcanan Eymir Gölü’nün yaşatılma hikayesi, bu belgeselle izleyiciye sunuluyor.

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliği  26 Kasım 2014 Çarşamba günü Zeynel Koç ve Cenk Örtülü’nün  “O İklimde Kalır Acılar” başlıklı belgeseliyle devam edecek.

– See more at: http://www.medyatava.com/haber/eymir-neden-paylasilamadi-belgeseli-izleyiciyle-bulusuyor_115748#sthash.7Thi8Sv0.dpuf

Medyatava